lv · en
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·

Ekomarķējums

 25. oktobrī visā pasaulē atzīmē Pasaules Ekomarķējuma Dienu!

ekomarkejums

Ekomarķējums ir brīvprātīga sistēma, ar kuras palīdzību preces ražotājs vai pakalpojuma sniedzējs patērētājiem var sniegt precīzu, nemaldinošu un zinātniski pamatotu informāciju par to, ka preces vai pakalpojuma nelabvēlīgā ietekme uz vidi visā tā dzīves ciklā ir mazāka nekā citiem produktiem attiecīgajā grupā. Eiropas Savienības dalībvalstīs vienotā ekomarķējuma sistēma ir ES Ekomarķējums, kas uz produktiem atpazīstams kā ”ekopuķīte”.

Atzīmējot 25. oktobri, radīta jauna mobilā lietotne ekomarķējumu atpazīšanai!

Atzīmējot 25. oktobri, kolēģi no Biedrības ”Ekodizaina kompetences centrs”  ir radījuši mobilo lietotni “Ekomarķējumu gids”, lai patērētājiem atvieglotu videi draudzīgu preču izvēli. Lietotne radīta Ziemeļvalstu Ministru padomes finansēta projekta “Zaļāka tirdzniecība un IT ilgtspējīgam patēriņam” ietvaros un  ir pieejama bez maksas Android viedtālruņu lietotājiem, kā arī drīzumā būs pieejama Apple viedtālruņu lietotājiem.

Ar lietotnes palīdzību ir iespējams noskaidrot, vai marķējuma zīme uz preces ir ekomarķējums. Interesējošo marķējumu var nofotografēt vai sameklēt datu bāzē. Mobilajā lietotnē ietverta datubāze ar biežāk sastopamajiem ekomarķējumiem, vides un sociāliem marķējumiem.

Vides pārraudzības valsts birojs aicina lietot produktus un pakalpojumus, kam piešķirts ekomarķējums, jo tā mēs kopīgiem spēkiem veicinām atbildīgu patēriņu, saudzējam vidi un veidojam ilgtspējīgu nākotni!