lv · en
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·

Aktualitātes

Aktualitātes produktu grupā “apavi”

Aicinām iepazīties ar aktualitātēm produktu grupā “apavi” un publicēto Zviedrijas kompānijas Kavat veiksmes stāstu. Zviedrijas kompānija Kavat ir viena no pirmajām apavu kompānijām, kurai 2008. gadā ir piešķirts ES ekomarķējums produktu grupā “apavi”. Kavat ražo izturīgus un kvalitatīvus apavus, kas izgatavoti no ilgtspējīgiem materiāliem ar videi draudzīgākiem ražošanas procesiem. Iegūstot ES ekomarķējumu apmēram 50 modeļiem, Kavat ir kļuvis par vienu no videi draudzīgākajiem apavu ražotājiem apavu ražotājiem Eiropā. Komunikācijas rīki darbam sociālajos medijos un citur, kā arī vizualizācijas piemēri produktu grupai - “apavi”.

Aktualitātes kosmētisko līdzekļu grupā

Aicinām iepazīties ar aktualitātēm kosmētisko līdzekļu grupā un publicēto Vācu kompānijas ADA International veiksmes stāstu. ADA International ir viens no pirmajiem viennīcas kosmētikas tirgus līderiem Vācijā, kuram 2008. gadā tika piešķirts ES ekomarķējums kosmētisko līdzekļu grupā. ADA International “Eco by Green Culture” piedāvātā produktu līnija, kurā ietilpst ES ekomarķējuma ziepes, dušas želejas, šampūni un matu kondicionētāji, tostarp ADA progresīvā izsmidzinātāju sistēma, kas tiek piedāvāta viesnīcām un garantē ietekmes uz vidi samazināšanu visā to aprites ciklā, vienlaicīgi sekmējot ilgtspējīgu, videi draudzīgu preču un pakalpojumu tirgus attīstību.

Komunikācijas rīki darbam sociālajos medijos un citur, kā arī vizualizācijas piemēri produktu grupai – noskalojamie kosmētikas līdzekļi. 

(Sagatavots 09.10.2018.)

Atbildīga ekomarķēto produktu izvēle

Ekodizaina kompetences centrs ar Ziemeļu Ministru padomes atbalstu ir radījis uzticamo ekomarķējumu zīmju gidu, kur blakus ES ekomarķējumam atrodas arī citi uzticami ekomarķējumi un informācija par tiem.

Noderīga informācija patērētājiem - http://ekomarkejums.lv/

(Sagatavots 13.07.2017.)

EMAS un ES ekomarķējuma atbilstības pārbaudes rezultāti

Eiropas Komisija 2017.gada 30.jūnijā pieņēma atskaiti, kas atspoguļo ārējā novērtējuma (atbilstības pārbaudes) rezultātus saistībā ar Vides vadības un audita sistēmu EMAS un ES ekomarķējuma sistēmu.

Atbilstības pārbaudes mērķis bija analizēt atbilstību, efektivitāti un pievienoto vērtību abām minētajām sistēmām. Darba procesā atbilstības pārbaudē tika vērtēts vai regulas atbilst to mērķim, vai ir izpildīti veicamie uzdevumi mērķu sasniegšanai un vai sistēmas ir ieviestas ekonomiski pamatotā un efektīvā veidā.

Ar pilno Eiropas Komisijas atskaiti varat iepazīties ŠEIT.

Īss, taču saistošs un interesants kopsavilkums latviešu valodā pieejams lejupielādei ŠEIT un ŠEIT.

(Sagatavots 07.07.2017.)

Jaunie ekomarķējuma bukleti ir klāt!

Ar prieku paziņojam, ka pieejami jaunie ES Ekomarķējuma informatīvie bukleti "Labāk videi, labāk jums!" latviešu valodā. To varat aplūkot un lejupielādēt ŠEIT.

Bukletu iespējams saņemt arī papīra formātā Vides pārraudzības valsts birojā, Rūpniecības ielā 23, Rīgā, iepriekš sazinoties pa tālruni - t.67321173 vai elektroniski: vpvb@vpvb.gov.lv.

Capture

(Sagatavots 03.07.2017.)

Eiropas Savienības ekomarķējums sociālajos tīklos

Mēs priecājamies paziņot, ka ES Ekomarķējumam tagad ir izveidota pašam sava sociālā portāla LinkedIn lapa. Aicinām kļūta par tās sekotāju, lai uzzinātu aktualitātes un interesantu informāciju saistībā ar ES Ekomarķējumu.

Jūs arī varat sekot ES Ekomarķējumam Facebook un Twitter portālos!  

(Sagatavots 15.06.2017.) 

ENV_Ecolabel25_LOGOtwitter_linkedin_icons

AS "Spodrība" panākumu stāsts publicēts Eiropas Savienības ekomarķējuma oficiālajā tīmekļa vietnē

Eiropas Savienības (ES) ekomarķējuma oficiālajā tīmekļa vietnē ir publicēti vairāki dalībvalstu panākumu stāsti saistībā ar ES ekomarķējuma ieviešanu savā uzņēmumā. Viens no panākumu stāstiem pieder Latvijas AS “Spodrība”, kura ir ES ekomarķējuma licenču turētāja jau kopš 2013.gada. Atbildot uz jautājumu par to, kas pārliecinājis AS “Spodrība” pieteikties ES ekomarķējumam tā norāda: “Lai nodrošinātu produktu atpazīstamību visā Eiropas Savienībā, kopš 2012.gada AS “Spodrība” ir izvēlējusies attīstīt tās produktus saskaņā ar Eiropas Savienības oficiālā ekomarķējuma ekoloģiskajiem kritērijiem. ES ekomarķējums apstiprina produktu atbilstību īpaši augstiem vides standartiem un ir vienīgā oficiālā garantija, kas nodrošina patērētājam precīzu, zinātniski apstiprinātu informāciju, kura nav maldinoša saistībā ar produkta radīto ietekmi uz vidi. Darbojoties saskaņā ar kritērijiem, AS “Spodrība” ir apņēmusies veicināt korporatīvo sociālo atbildību, izrādot rūpes par tās produktu ietekmi uz vidi visos produkta dzīves cikla posmos un popularizējot ilgtspējīgu biznesu."

Ar pilno AS “Spodrība” panākumu stāstu aicinām iepazīties ŠEIT.

Ar citu valstu ražotāju panākumu stāstiem aicinām iepazīties ŠEIT

1

(Sagatavots 31.05.2017.)