lv · en
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·

Aktualitātes

Eiropas Parlamenta finansēts projekts maziem un vidējiem uzņēmumiem

Vides ģenerāldirektorāts jūlijā ir izsludinājis pilotprojektu (kuru finansē Eiropas Parolaments), lai atbalstītu pāreju uz aprites ekonomiku mazu un vidēju uzņēmumu vidū.

Līdz 18. septembrim ir iespējams pieteikties. Informācija par projektu ŠEIT.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties elektroniski ar ģenerāldirektorāta pārstāvjiem - ENV-PILOT-PROJECT@ec.europa.eu

Atbildīga ekomarķēto produktu izvēle

Ekodizaina kompetences centrs ar Ziemeļu Ministru padomes atbalstu ir radījis uzticamo ekomarķējumu zīmju gidu, kur blakus ES ekomarķējumam atrodas arī citi uzticami ekomarķējumi un informācija par tiem.

Noderīga informācija patērētājiem - http://ekomarkejums.lv/

(Sagatavots 13.07.2017.)

EMAS un ES ekomarķējuma atbilstības pārbaudes rezultāti

2017.gada 30.jūnija Eiropas Komisija pieņēma atskaiti, kas atspoguļo ārējā novērtējuma (atbilstības pārbaudes) rezultātus saistībā ar Vides vadības un audita sistēmu EMAS un ES ekomarķējuma sistēmu.

Atbilstības pārbaudes mērķis bija analizēt atbilstību, efektivitāti un pievienoto vērtību abām minētajām sistēmām. Darba procesā atbilstības pārbaudē tika vērtēts vai regulas atbilst to mērķim, vai ir izpildīti veicamie uzdevumi mērķu sasniegšanai un vai sistēmas ir ieviestas ekonomiski pamatotā un efektīvā veidā.

Ar pilno Eiropas Komisijas atskaiti varat iepazīties ŠEIT.

Īss, taču saistošs un interesants kopsavilkums latviešu valodā pieejams lejupielādei ŠEIT un ŠEIT.

(Sagatavots 07.07.2017.)

Jaunie ekomarķējuma bukleti ir klāt!

Ar prieku paziņojam, ka pieejami jaunie ES Ekomarķējuma informatīvie bukleti "Labāk videi, labāk jums!" latviešu valodā. To varat aplūkot un lejupielādēt ŠEIT.

Bukletu iespējams saņemt arī papīra formātā Vides pārraudzības valsts birojā, Rūpniecības ielā 23, Rīgā, iepriekš sazinoties pa tālruni - t.67321173 vai elektroniski: vpvb@vpvb.gov.lv.

Capture

(Sagatavots 03.07.2017.)

Eiropas Savienības ekomarķējuma izstāžu telpa Briselē

Par godu ES Ekomarķējuma 25 gadu jubilejai notiek dažādas svinības. No 21.-25. jūnijam ES Ekomarķējums atver izstāžu telpu (The SHOWROOM), Briseles vēsturiskajā centrā Mont des Arts. Izstāžu telpā būs iespēja iepazīties ar produktiem un pakalpojumiem, kuri ieguvuši ES Ekomarķējumu, būs iespēja iesaistīties pasākumos, lai uzzinātu kāds ir kļuvis Eiropas uzticamākais ekomarķējums 25 gados. Tikai piecas dienas izstāžu telpa priecēs apmeklētājus ar plašu produktu klāstu, sākot ar tekstilproduktiem, apģērbiem, mēbelēm, līdz pat tīrīšanas un kosmētiskajiem līdzekļiem.

the_showroom

Lai izceltu labāko ES Ekomarķējuma produktos un pakalpojumos, ilgtspējīgo dizainu, pārstrādājamību un ilgtspējīgos materiālus, izstāžu telpa sniedz lielisku iespēju palielināt ES Ekomarķējuma atpazīstamību un izcelt tā būtisko lomu ceļā uz aprites ekonomiku.

Darba laiks: Izstāžu telpa “The SHOWROOM” trešdien strādās no plkst.10:00 līdz 18:00, bet pārējās dienas no 12:00 līdz 20:00.

Adrese: Mont des Arts, 1000 Brisele, Beļģija

Pievienojieties pasākumam Facebook

(Sagatavots 15.06.2017.) 

Eiropas Savienības ekomarķējums sociālajos tīklos

Mēs priecājamies paziņot, ka ES Ekomarķējumam tagad ir izveidota pašam sava sociālā portāla LinkedIn lapa. Aicinām kļūta par tās sekotāju, lai uzzinātu aktualitātes un interesantu informāciju saistībā ar ES Ekomarķējumu.

Jūs arī varat sekot ES Ekomarķējumam Facebook un Twitter portālos!  

(Sagatavots 15.06.2017.) 

ENV_Ecolabel25_LOGOtwitter_linkedin_icons

AS "Spodrība" panākumu stāsts publicēts Eiropas Savienības ekomarķējuma oficiālajā tīmekļa vietnē

Eiropas Savienības (ES) ekomarķējuma oficiālajā tīmekļa vietnē ir publicēti vairāki dalībvalstu panākumu stāsti saistībā ar ES ekomarķējuma ieviešanu savā uzņēmumā. Viens no panākumu stāstiem pieder Latvijas AS “Spodrība”, kura ir ES ekomarķējuma licenču turētāja jau kopš 2013.gada. Atbildot uz jautājumu par to, kas pārliecinājis AS “Spodrība” pieteikties ES ekomarķējumam tā norāda: “Lai nodrošinātu produktu atpazīstamību visā Eiropas Savienībā, kopš 2012.gada AS “Spodrība” ir izvēlējusies attīstīt tās produktus saskaņā ar Eiropas Savienības oficiālā ekomarķējuma ekoloģiskajiem kritērijiem. ES ekomarķējums apstiprina produktu atbilstību īpaši augstiem vides standartiem un ir vienīgā oficiālā garantija, kas nodrošina patērētājam precīzu, zinātniski apstiprinātu informāciju, kura nav maldinoša saistībā ar produkta radīto ietekmi uz vidi. Darbojoties saskaņā ar kritērijiem, AS “Spodrība” ir apņēmusies veicināt korporatīvo sociālo atbildību, izrādot rūpes par tās produktu ietekmi uz vidi visos produkta dzīves cikla posmos un popularizējot ilgtspējīgu biznesu."

Ar pilno AS “Spodrība” panākumu stāstu aicinām iepazīties ŠEIT.

Ar citu valstu ražotāju panākumu stāstiem aicinām iepazīties ŠEIT

1

(Sagatavots 31.05.2017.)