Statistika_produkti

ES Ekomarķējums uzplaukst līdz ar 30. gadadienu! – Lieliskas ziņas Nulles piesārņojuma rīcības plānam un jaunajai Aprites ekonomikas paketei.

ES Ekomarķējuma 30. gadadienas svinības kļūst nozīmīgākas, jo apstiprinās pozitīvā tendence piešķirto produktu un licenču skaita ziņā. Tā ir lieliska ziņa Nulles piesārņojuma rīcības plāna īstenošanai laikā, kad arī Jaunā aprites ekonomikas pakete caur vairākām produktu iniciatīvām paver ceļu ilgtspējīgiem produktiem kļūt par normu! 

Uz 2022. gada martu kopumā piešķirtas 2239 licences 89 357 produktiem (gan preces, gan pakalpojumi), kas pieejami ES tirgū. Pašlaik šis produktu skaits ir visaugstākais kāds jebkad reģistrēts līdz šim.  

Salīdzinot ar 2021. gada septembra statistiku, vērojams: 

  • Piešķirto licenču skaita pieaugums (+182 licences) = +9%) 

  • Licencēto produktu skaita pieaugums (+5 767 produkti = +7%) 

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu (2021. gada martu), vērojams vēl straujāks pieaugums (licences +18%; produkti +14%). 

Statistika_grafiks

Jāņem vērā, ka produktu grupā “tūrisma mītnes” par spīti šī sektora lielajiem zaudējumiem pandēmijas dēļ, reģistrēta patstāvīga interese un pieaugums - par 10 licencēm vairāk kopš 2021. gada septembra (43 jaunas licences kopš 2021. gada marta), un šī produktu grupa joprojām atrodas pirmajā vietā starp visām produktu grupām ar visaugstāko kopējo licenču skaitu – 461.  

Veiksmīgākās ES Ekomarķējuma produktu grupas ar vislielāko kopējo produktu skaitu: Iekštelpu un ārtelpu krāsas un lakas (34 620 produkti), Salvešpapīrs un salvešpapīra izstrādājumi (15 055 produkti), Tekstils (7 822 produkti). 

Visstraujāk augošais produktu skaits kopš 2021. gada septembra reģistrēts šādās produktu grupās: Absorbējošie higiēnas produkti (+104%); Mēbeles (+76%); Telpu uzkopšanas pakalpojumi (+48%); Rūpniecībā un iestādēs izmantojamie veļas mazgāšanas līdzekļi (+22%). 

Līdervalstis ES Ekomarķējuma licencēto produktu ziņā ir Spānija, Itālija, Vācija un Francija

Vairāk informācijas par jaunākajiem datiem ES Ekomarķējuma mājaslapā

Statistika_karte