12.02.2015.Vides pārraudzības valsts birojs informē, ka Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija apkopoja saņemtos priekšlikumus par Baltkrievijas atomelektrostacijas pēcprojekta analīzes programmu un 2014.gada 6.augustā nosūtīja Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijai. 2015.gada 12.februārī Latvija ir saņēmusi no Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas precizēto Baltkrievijas atomelektrostacijas pēcprojekta analīzes programmu un komentārus par iesniegtajiem priekšlikumiem.


26.05.2014.Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija no Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas saistībā ar atomelektrostacijas būvniecību Baltkrievijas Republikā ir saņēmusi pēc projekta analīzes programmu.

Rakstiskus komentārus, ierosinājumus un priekšlikumus par paredzēto darbību saistībā ar tās ietekmes uz vidi novērtējumu pēc projekta analīzes programmu lūdzam iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā Rīgā, Rūpniecības ielā 23, LV -1045, tālrunis 67321173, līdz 2014.gada 2.jūlijam. Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti un iesniegti Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijai.


26.11.2013.Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija no Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas saistībā ar atomelektrostacijas būvniecību Baltkrievijas Republikā ir saņēmusi:


24.10.2011. Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija saistībā ar jaunas atomelektrostacijas būvniecību Baltkrievijas Republikā ir saņēmusi atbildes (angļu valodā) un krievu valodā no Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas.


28.02.2011. Pieejama ietekmes uz vidi novērtējuma noslēguma ziņojuma galīgā atskaite angļu valodā:

un krievu valodā:


14.09.2010. No Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas ir saņemta informācija, ka ir izstrādāts ietekmes uz vidi novērtējuma (turpmāk -IVN) darba ziņojums jaunas atomelektrostacijas būvniecībai un ekspluatācijai Baltkrievijas Republikā.


15.03.2010. Atbilstoši Espo konvencijas 5.pantam Baltkrievija piedāvājusi Latvijai konsultācijas par plānotās atomelektrostacijas Baltkrievijā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Latvija pieņēmusi Baltkrievijas aicinājumu konsultācijām un Vides ministrs R.Vējonis vēstulē Baltkrievijas Dabas resursu un vides aizsardzības ministram aicinājis tās noturēt Rīgā.


23.03.2010. Atbilstoši Espo konvencijas 5.pantam š.g. 23.martā Vides ministrijā notika starpvaldību konsultācijas ar Baltkrievijas delegāciju par plānotās darbības -  atomelektrostacijas (AES) būvniecību Baltkrievijas teritorijā ietekmes uz vidi novērtējumu. Starpvaldību konsultācijās no Latvijas puses un Baltkrievijas puses piedalījās eksperti, vides un radiācijas drošības institūciju vadošie speciālisti saistībā ar plānotās AES  būvniecības, tās  iespējamo tehnoloģisko risinājumu, drošības, monitoringa un ietekmes uz vidi novērtējuma aspektiem. Starpvaldību konsultāciju laikā Baltkrievijas puse sniedza informāciju par plānoto darbību, iespējamo ietekmi uz Latvijas teritoriju, kā arī sniedza atbildes uz Latvijas izteiktajiem komentāriem par plānotās AES būvniecību Baltkrievijā ietekmes uz vidi novērtējuma darba ziņojumu. Starpvaldību konsultācijās savu dalību ņēma arī nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas. Latvijas pusei tika iesniegts neatkarīgi veiktais ekoloģiskais izvērtējums par plānoto AES Baltkrievijā. Latvijas puse informēja Baltkrievijas pārstāvjus, ka tiks vērtēta konsultāciju laikā iegūtā informācija,  iesniegtais ekoloģiskais izvērtējums, un Baltkrievijas puse tiks informēta par Latvijas secinājumiem saistībā ar  AES būvniecības aspektiem.


11.05.2010. Vides ministrija 2010.gada 28.aprīlī nosūtīja Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijai vēstuli par plānotās Baltkrievijas AES būvniecību, ievērojot 23.martā Rīgā notikušajās konsultācijās diskutēto un nolemto.  Baltkrievijas puse konsultācijas organizēja atbilstoši Espo konvencijas 5.pantam. Starpvaldību konsultācijās no Latvijas puses un Baltkrievijas puses piedalījās eksperti, vides un radiācijas drošības institūciju vadošie speciālisti saistībā ar plānotās AES  būvniecības, tās  iespējamo tehnoloģisko risinājumu, drošības, monitoringa un ietekmes uz vidi novērtējuma aspektiem.

Izvērtējot konsultāciju rezultātus, iesniegtos nevalstisko organizāciju materiālus un speciālistu vērtējumus, Vides ministrija vēstulē lūdza precizēt un papildināt ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) ziņojumu, iekļaujot tajā konsultāciju laikā sniegto informāciju par plānotās darbības iespējamo ietekmi uz Latvijas teritoriju, un iesniegt Latvijas pusei precizēto IVN ziņojumu. Latvijas puse vēstulē akcentēja drošības jautājumus, kas saistīti ar AES un to saistīto objektu izveidi un norādīja, ka nepieciešams noslēgt līgumu par informācijas apmaiņu radiācijas drošības jautājumos ar Baltkrievijas pusi, nodrošināt monitoringa datu apmaiņu un šo datu pieejamību sabiedrībai, kā arī attīstīt agrās brīdināšanas sistēmu avāriju gadījumiem. Vides ministrija papildus aicināja Baltkrievijas pusi informēt Latvijas pusi par plānotās darbības iespējamo attīstības gaitu un saskaņošanas procedūrām. Vēstulei tika pievienoti nevalstisko organizāciju veiktais neatkarīgais ekoloģiskais izvērtējums, kas tika saņemts konsultāciju laikā, un materiāli par plānoto projektu, ko iesniedza nevalstiskās organizācijas pēc konsultācijām.


28.06.2010. Latvija ir saņēmusi atbildes no Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas par plānotās Baltkrievijas AES būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu pēc notikušajām konsultācijām Latvijā, Rīgā 23.martā.


Pārrobežu IVN, 13.02.2015